RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Denis Dauti shënon fitoren e tetë në profesionalizëm

1 min read

Denis DautiSachsen-Anhalt, Gjermani, 5 korrik 2014 – Talenti ynë nga Ohri i Maqedonisë, Denis Dauti ka vazhduar me fitore. Në një ambient të hapur “Open Air” mposhti boksierin nga Bosnja dhe Hercegovina, Adnan Zilic pas gjasht raundeve. Dauti me këtë fitore arrinë në bilancin prej 8 fitoreve (2 KO), ndërsa për Zilic kjo ishte humbja e gjashtë në karrierë, karshi pesë fitoreve.

Në parameç të kësaj ngjarje boksoi edhe talenti romun, James Chereji, boksier i trajnerit tonë Agron Kurtishi. Chereji arriti fitore me nakaut në raund të dytë ndaj boshnjakut Jovica Kokot. Kjo është fitorja e shtatë për Cherejin në karrierë në poaq meçe, gjashtë me ndërprerje. Për rezultatet e tij, duhet përgezuar trajnerin Kurtishi i cili ngadalë po e ndërton karrierën e sukseshme të 20-vjeçarit.

Kosovaboxing.org
6 korrik 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.