RTK

RTKLive
30 Maj, 2023

Debutimi i Zhutes shtyhet për 23 janar

1 min read

Fatlum-ZhutaNjëri ndër boksierët më të mirë amator në vitet e fundit, Fatlum Zhuta është paraparë të debutoj fundjavën që lamë pas me 20 dhjetor, por atij debutimi i është shtyrë për një datë të re, atë 23 janar.

Zhuta do të ketë përball poashtu një boksier debutues nga SHBA-ja, ai do të jetë Tim Field dhe dueli do të jetë në katër raunde. Zhuta ka disa muaj që ka udhëtuar në Alaska të SHBA-ve ku atje është duke u stërvitur dhe do të ketë debutimin.

“Meçi im u shty për shkaqe teknike nga promoteri im. Unë isha i përgatitun dhe i gatshëm të bëjë hapin e parë në boksin profesionist, por këtë duhet të pres datën e re 23 janar kur do të kamë meçin debutues” theksoi Zhuta për Kosova Boxing.

Kosovaboxing.org
24 dhjetor 2013 

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.