RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Besar Nimani sfidon titullin “IBF Europe” me 10 Nëntor

1 min read

Boksieri ynë i cili po shënon ngritje nga dueli në duel, nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. 12 fitore të njëpasnjëshme duke i shënuar të gjitha fitore e ndër to 10 me KO, ka shtyrë që çdo kundërshtar të mendoj seriozisht për këtë djalosh nga Mitrovica i cili po bënë bujë në Gjermani me boksin e tij të shfaqur. Por, Nimani nuk po ndalon dhe të vetëkënaqet me këto fitore. Ai tani po shkon edhe më tej, ku do të sfidon titullin e tij të dytë në karrierë, atë IBF të Evropës. Data është përcaktuar ku Nimani me 10 Nëntor në afërsi të Berlinit në Mecklenburg-Vorpommern do të sfidoj titullin e rëndësishëm. Nimani kampion aktual i Gjermanisë në kategorinë gjysmë të mesme do të ketë para kësaj përballje edhe një meç tjetër e organizuar nga SES Boxing në muajin Shtator. SES Boxing është duke shfaqur interes për Nimanin, por e gjithë kjo do të shihet në muajt në vazhdim. Me suksesin që po tregon Nimani në ringun profesionist, atij rezultatet e mëdha po i trokasin në derë, dhe ai është duke u vështruar nga gjithë promoterët në Gjermani edhe nga Wilfred Saurland.

Artan Vërbica
18 Gusht 2012

2 thoughts on “Besar Nimani sfidon titullin “IBF Europe” me 10 Nëntor

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.