RTK

RTKLive
29 Shtator, 2023

Balla fiton titullin WBO të Oqeanisë

1 min read

Grand Star Receptions, Victoria, Australi, 3 may 2019 – Qamil Balla ka arritur një suksesë tjetër në boksin profesionist duke fituar titullin WBO të Oqeanisë. Balla mposhti indonizianin, Hero Tito me nokaut teknik në raund të gjashtë.

Balla (13-1-1, 6 KO) dominoi duelin që nga fillimi, ndërsa që Tito (27-15-2, 11 KO) arriti të mbahet me vështirësi vetëm deri në raundin e gjashtë.

Ky është titulli i katërt i fituar në karrierë për Ballën. Ai më parë ka fituar edhe tre tituj të çmuar si titullin e “Shtetit të Victorias”, titullin e Australisë në dy kategori të ndryshme në të lehtë dhe super të lehtë, si dhe titullin Interim të Oqeanisë në versionin WBA.

www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.