RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Azize Nimani për t`ju revanshuar franqezës Delphine Mancini

1 min read

Azize NimaniBoksierja më e mirë shqiptare e cila garon për Gjermaninë, Azize Nimani do të ballafaqohet sot me franqezën Delphine Mancini, në të tetën e finalës së Lojrave Evropiane në Baku. Nimani e njeh mirë kundërshtarën Delphine Mancini, me të cilën është ballafaquar në vitin 2013 në kampionatin botëror në Keszthely të Hungarisë, ku atë botë Nimani humbi me rezultat dy me një.
Atë botë Nimani kishte qenë më e mirë por që në fund gjyqëtarët e kishin gjykuar kundër saj. Por tani pas dy vitesh ja që përballja Nimani dhe Mancini do të përsëritet dhe prapë në një kompeticion të madh siç janë Lojrat Evropiane. Nimani shpreson që të mos i jap asnjë rast franqezës dhe ta tejkaloj duke u futur në çerekfinale ku për kundërshtare do ta ketë romunen Ilia Coroli në çerekfinale. 

Kosova Boxing i uron fat dhe fitore boksierës sonë.

Kosova Boxing
20 qershor 2015 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.