RTK

RTKLive
19 Prill, 2024

Arnold Gjergjaj shënon fitoren e tretë

1 min read

Arnold Gjergjaj ka shënuar fitoren e tretë në profesionalizëm në po aq duele të zhvilluara dhe të tretën me “Knock Out”.

Gjergjaj pati një kundërshtar nga Hungaria të cilën nuk ështe edhe i panjohur për opinionin tone boksdashës pasi që me të ka boksuar këtë vit edhe Xhavit Bajrami i cili ka shënuar fitore.

Gjergjaj nga fillimi zhvilloi një luftë të menqur por nuk arriti deri në raundin e gjashtë t`a fitoj duelin me ndërprerje.

Kjo fitore do t`i jap edhe më shumë kurrajo boksierit tonë për vitin e ardhshëm. Gjergaj një djalosh 25-vjeçar me 110.5 kg muskuj është talenti më i madh shqiptar në kategorinë e rënd.

Artan Vërbica
30 Dhjetor 2009

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.