RTK

RTKLive
20 Prill, 2024

Arlind Sulejmani bokson këtë fundjavë kundër hungarezit Peter Orlik

1 min read

Arlind SulejmaniBoksieri ynë i talentuar Arlind Sulejmani do të boksojë këtë fundjavë në Vienë të Austrisë. Ai përballë do të ketë hungarezin Peter Orlik i cili ka 21 fitore (3 KO) dhe 18 humbje. Dueli do të jetë në tetë raunde, i rëndësishëm për ngritjen në plasman të boksierëve në kategorinë super velter.

19-vjeçari Sulejmani deri më tani ka zhvilluar 7 meçe në boksin profesionist. Sulejmani fitoren e fundit e arriti me 12 mars kundër Zsigmont Vass me nakaut në raund të parë, ndërsa vitin e kaluar fitoi titullin WBC Youth.

Sulejmani renditet i 192-ti në boxrec.com në Botë.

www.kosovaboxing.org
12 tetor 2016 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.