RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Kampioni olimpik Roberto Cammarelle pjesëmarrës në memorialin “Vllaznia 2012”

1 min read

Kampioni olimpik në Bejing 2008, Roberto Cammarelle ka ateruar së bashku me ekipin italian në Tiranë dje, për të marrur pjesë në turneun memorial “Vllaznia 2012” në Shkodër. Njëri ndër boksierët më të mirë amator në dekadën e fundit ka pasuruar turneun shqiptar dhe kjo është një vlerë e madhe e këtij turne. Ky turne do ti shërbej boksierit italian për Lojrat Olimpike në Londër këtë vit që Cammarelle do të synoj medaljen e dytë resht në Lojrat Olimpike. Ndërkohë Cammarelle nuk ka treguar rezultate të mira në dy vitet e fundit, ndërsa në kampionatin botëror në Baku, Azerbejxhan duke humbur në meçin e parë të tij nga anglezi Anthony Joshua 15 me 13.

Titujt e Roberto Cammarelles :

Lojrat Olimpike
Bronzt 2004 Athens Kategoria super e rënd
Artë 2008 Beijing Kategoria super e rënd
Kampionatët botërore
Bronzt 2005 Mianyang Kategoria super e rënd
Artë 2007 Chicago Kategoria super e rënd
Artë 2009 Milan Kategoria super e rënd
Kampionatet Evropiane
Argjent 2002 Perm Kategoria super e rënd
Argjent 2004 Pula Kategoria super e rënd
Argjent 2011 Ankara Kategoria super e rënd
Lojrat Mesdhetare
Artë 2005 Almeíra Kategoria super e rënd
Artë 2009 Pescara Kategoria super e rënd

Kosovaboxing.org
9 Mars 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.