RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Zenunaj humb betejën kundër Andrew Cancio

1 min read

Fantasy Springs Casino, Indio, Kaliforni, 17 gusht 2018 –  Dardan Zenunaj nuk ka mundur të nxjerë fitore në duelin mjaft të rëndësishëm mbrëmë kundër sfiduesit Andrew Cancio. Zenunaj (14-5-0, 11 KO) është mposhtur nga amerikani Cancio (19-4-2, 15 KO) me vendim unanim pas 10-raundeve.

Të tre gjyqëtarët vlerësuan fitoren e Cancio-s, dy me 99-91 dhe njëri 96-94. 

Pas meçit boksieri ynë në intervistën e dhënë deklaroi se ishte dëmtuar në rezultat. ” Gjykimi ishte i tmershëm, lufta ishte e barabartë. Rezultati 99-91 është i tmershë, që do të thotë unë kam fituar vetëm një raunde. Si është një boksier i mirë dhe bëri meç të mirë, por nuk pajtohem me vendimin e gjyqëtarëve” theksoi Zenunaj.

www.kosovaboxing.org
18 gusht 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.