RTK

RTKLive
20 Prill, 2024

Xhelili mposht edhe Bawman-in

1 min read

Hotel Casino Orleans, Las vegas, 26 Mars 2010 – Edmond “Albanian Assassin” Xhelili 4-0 (3 KO) ka fituar duelin e tij të katërt në “Ultimate Fighting Championship”. Luftëtari ynë, mposhti amerikanin Tim Bawman 2-1 (2 KO). Deri para këtij dueli Bawman ishte i pamposhtur por luftëtari ynë doli më i fortë. “Dueli ishte më i vështiri në karrierën time, mirpo për tre raunde mbajta luftën në kontroll dhe gjyqëtarët më vlerësuan mua si fitues” deklaroi Xhelili për Kosovaboxing.org. “ Besoj të vazhdoj sukseset e mija edhe në të ardhmen” tha në fund Xhelili.

Xhelili është perspektivë e diciplinës luftarake “UFC” dhe amerikanët e shohin si kampion të ardhshëm në kategorinë e mesme. Kosovaboxing.org vazhdimisht do t`ju sjell të rejat për luftëtarin tonë dhe të rejat e tij.

Kosovaboxing.org
27 Mars 2010

2 thoughts on “Xhelili mposht edhe Bawman-in

  1. O kush a e ma ne men kur te rresha ty,ama kur je kan ma i ri,tash nuk guxoj ma,hahahha.Suksese ne te ardhmen.

    pershendetja nga Zvicrra. A.Xhelili

  2. Urime Shqipe lexova spari her per ty, qe ka shqiptar ne ufc nuk e kam dit. Te uroj shuuuuum suksese shqipe, pershendetje dhe suksese ne te ardhem Albanian Assassin 🙂 flm edhe prej kosovaboxing qe i prezenton shqiptaret anëmbanë botës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.