RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Wilder dhe Fury mbyllet me barazim

1 min read

Staple Center, Los Angelos, 1 dhjetor 2018 – Dueli ndërmjet Deontey Wilder dhe Tyson Fury e vlefshme për titullin e kampionit të botës në versionin WBC është mbyllur me barazim.

Tre gjyqëtarët kanë vlerësuar meçin në mënyra të ndryshme. Meksikani Alejandro Rochin e vlerësoi me 115-111 për Wilder, kanaezi Robert Tapper 114-112 për Fury, ndërsa brtianiku Phil Edwards me 113-113.

Për më shumë për këtë meç do t’ju japim një analizë më vonë.

www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.