RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Tefik Bajrami në ring këtë shtunde

1 min read

Këtë të shtunde me 26 mars,  njëri nga vëllezerit Bajrami, Tefiku do të zhvillon duelin e dytë profesionist në Elzach te Freiburgut të Gjermanisë, kundër hungarezit Attila Dudas. Ky do të jetë  një hap i radhës drejt suksesit në profesionizëm, pasi që ky do te jetë meçi i dytë në boksin profesionistë. Meçin e parë e kishte fituar me KO. Tefiku ka deklaruar për kosovaboxing.org,  se është në form të mirë dhe është  mjaft i pregaditur per sfidën e radhës.

Armend Fetahu
23 Mars 2011

4 thoughts on “Tefik Bajrami në ring këtë shtunde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.