RTK

RTKLive
23 Korrik, 2024

Tefik Bajrami mposht Marino Golesh me dorëzim në raund të dytë

1 min read

tefik-bajramiPodujevë, 22 tetor 2016 – Tefik Bajrami ka mposhtur boksierin kroat, Marino Golesh me dorëzim në fund të raundit të parë. Bajrami arriti këtë fitore arriti para bashkë atdhetarëve të tij në Podujevë, duke dominuar meçin. Goles ishte nën formën e tij dhe nuk tregoi asgjë. Ai në fund të raundit të parë dorëzoi meçin, që sipas tij e kishte lënduar dorën.

Goles është një boksier i cili bënë lajka të tilla. Ai edhe kundër dy shqiptarëve të tjerë, kundër Arnold Gjergjajt dhe Senad Gashit, kishte bërë lojra të pista. Kundër Gjergjaj ishte dorëzuar në raund të parë pas një goditje, ndërsa që edhe kundër Gashit ishte treguar i njejtë ku u dorëzua në raund të dytë. Dhe tani kjo është loja e tij e tretë kundër Tefik Bajramit, që dorëzohet lehtë. 

Me këtë fitore Bajrami fitoi titullin WBF Interkontinental. Ai ngriti bilancin e tij profesional në 11 fitore (8 KO) dhe një humbje në 12 meçe profesioniste. Ndërsa Goles, shënon humbjen e tetë në karrierë, karshi 21 fitoreve (19 KO).

Kosovaboxing.org
23 tetor 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.