RTK

RTKLive
30 Maj, 2023

Taylor triumfon me vështirësi ndaj Jonas

1 min read

Manchester Arena, Manchester, 1 maj 2021 – Katie Taylor (18-0, 6 KO) ka arritur të mbroj titujt e kampionit të botës, WBC, WBA, IBF dhe WBO. Ajo mposhti anglezën Natasha Jonas (9-2-1, 7 KO) me vendim unanim, por me shumë vështirësi, pasi dueli ishte mjaft sfidues. Gjyqëtarët ishin mjaft korrekt dhe e vleresuan ngushtë, dy prej tyre 96-95, ndersa njëri 96-94.

Pas një paraqitje dinjetoze, sigurisht që do të kemi revanshin mes dy ketyre boksierëve e cila sigurisht që do të kërkohet nga shikuesit.

Aurora Verbica

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.