RTK

RTKLive
20 Maj, 2022

Tatli pranë sfidës së vërtet këtë fundjavë

1 min read

Boksieri ynë nga Prizreni Edis Tatli do të jetë pranë një sfide të vërtet këtë të shtunë ku do të luftojë për titullin e Bashkimit Evropian EU të versionit më të çmuar evropian EBU. Tatli 18-0 (4 KO) përballë do të ketë italianin Paolo Gassani 16-2-0 (8 KO). Ky duel do të jetë kryesori i mbrëmjes, ku do të thotë se Tatli me performancën e tij ka arritur të bëhet ndër boksierët kryesor të ekipit “P3 Promotion” e cila menaxhohet nga menaxheri i njohur Pekka Maki.

Në parameç të Tatlit do të boksojnë edhe boksierët si Niko Jokkinen, Jarkko Putkonen, Mako Alanko dhe Eemeli Katajisto.

Kosova Boxing si çdo herë do t`ju sjell më të rejat nga kjo ngjarje interesante e boksit shqiptar.

Kosovaboxing.org
6 Dhjetor 2012

1 thought on “Tatli pranë sfidës së vërtet këtë fundjavë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.