RTK

RTKLive
14 Korrik, 2024

SES Boxing anulon mbrëmjen e boksit me 30 Shtator

1 min read

Boksieri ynë Haxhi Krasniqi nuk do të mund të boksoj për titullin vakant WBO të Evropës me 30 Shtator siç ishte planifikuar. Ngjarja e planifikuar erdhi te anulimi në momentin e fundit pasi kampioni aktual, ukrainasi Serghei Dzinziruk ka pësuar lëndim dhe nuk do të mund të përballet me çekun Lukas Konecny i cili është manadator i tij zyrtar. E gjithë ngjarja tani u anulua dhe boksieri ynë Haxhi Krasniqi duhet që të pret një datë të re nga organizatori për të sfiduar titullin WBO të Evropës. Krasniqi për kundërshtar e kishte Abdelkahim Dergal, por për të rejat e tjara, do t`ju lajmërojmë në ditët në vijim. Lajmin për Kosovaboxing.org e bëri të ditur përfaqësuesi i klubit SES Boxing, Thomas Winschensky.

Foto : Eroll Popova

Kosovaboxing.org
22 Shtator 2011

1 thought on “SES Boxing anulon mbrëmjen e boksit me 30 Shtator

  1. Nuk nifet ma si Haxhi Krasniqi
    ROBIN Krasniqi nese e lypni ne boxrec me Haxhi s’keni per ta gjetur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.