RTK

RTKLive
20 Prill, 2024

Sebastian Bytyqi mposht Richard Walter me vendim unanim

1 min read

Sebastian BytyqiIBC Centrum, Brno, Republika e Çekisë, 14 prill 2017 – Talenti ynë, Sebastian Bytyqi (10-0-1, 8 KO) ka shënuar fitore të merituar në fundjavë në Brno të Çekisë, duke mposhtur Richard Walter (4-7-1, 4 KO) me vendim unanim pas katër raundeve. 

Dueli është karakterizuar me dominim të plotë të Bytyqit. Ai arriti dy herë ta hedhë në dysheme kundershtarin Walter në raund të dytë dhe të tretë, por që Walter u mbajt deri në fund. Në fund fitues u shpallë Bytyqi me vendim unanim. 

Lajmin ekskluziv për Kosova Boxing e bëri babai i Sebastianit, Fabian Bytyqi të cilin e falenderojmë. 

www.kosovaboxing.org
16 prill 2017

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.