RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Rrustemi, Veseli dhe Selmani triumfojnë në Shkup

1 min read

Kreshnik RrustemiTre shqiptarët tonë që u paraqitën mbrëm në Shkup në mbrëmjen “FFC 10”, arritën fitore të rëndësishme. Kjo ngjarje mblodhi shumë spektatorë

I pari që ishte paraqitur Gzim Selmani arriti fitore ndaj Tomasz Simonic. Ky duel u zhvillua në MMA. Ndërsa pas tij fitore të madhe shënoi Shkodran Veseli i cili nakautoj maqedonasin vendas Ilia Risteski në raundin e parë. Fitore shënoi edhe Kreshnik Rrustemi i cili pas tre raundeve arriti fitore meritore ndaj kroatit Dino Beloseviq.

Kosovaboxing.org
14 dhjetor 2013 

 

2 thoughts on “Rrustemi, Veseli dhe Selmani triumfojnë në Shkup

  1. JU LUMT TE GJITH SHQIPRAVE KU DO QE BOKSOJN EDHE E TREGOJN FORCEN E TYRE QE JAN ME TE VERTET TE SHKELQYESHEM NE KETO SPORT URIME DHE SUKSESE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.