RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Povetkin 9 kilogram me i rend se Huck

1 min read

Cannstatter Carre, Wildengur Strabe, Stuttgart, Gjermani, 24 Shkurt 2011 – Sot rreth ores 16:00 ne matjet zyrtare ne Stuttgard dolen keto rezultate ne matje zyrtare. Kampioni aktual boteror ne versionin WBA, Alexander Povetkin doli te jete 9 kilograme me i rend se kundershtari i tij Marco Huck. Povetkin kishte 104 kg, ndersa Huck 95 kg. 

Kosova Boxing ishte prezent ne kete ngjarje dhe ju sjellim keto fotografi nga fotoreporteri i Saurland Event.

Nga Stutgarti – Artan Verbica
24 Shkurt 2012

7 thoughts on “Povetkin 9 kilogram me i rend se Huck

  1. arben a sheh ti mire me sy ??? ti spaske lidhje bre njeri ,po qfar te fitumi povetkini ,moameri e ka dominuar meqin 80% ,eshte turp i madh qe ja muren fitoren ,ncncncncn moameri ka tregu zemer shqiptare ,ndaq thuj keshtu e ndaq thuj ashtu

  2. Nese dikujt i duhen syzat at’here ty! ja prishi ftyren boshnjakut e ti thu ka fitu ncnncncnc.

  3. me vjen keq qe spaske lidhje me boksin ,sa per informata moameri eshte shqiptar i sanxhakut o i mjer ,koke i ri hala ski faj

  4. Sorr s’kam nevoi per informnatat e tua se kitfar boshnjakun e njoh ma mir es ti, hin do faqe ma mbrapa lype e kam dhan infot per boshnjakun.

  5. Ju lutem mos perdorni fjale ofenduese, ketu mund te jepni komente te pasterta dhe mendime te ndryshme. Eshte mendim i secilit me fole ateqe ka deshire. Ska dert nese ka fitu Huck apo Povetkin, ketu shprehuni me fjale respektuese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.