RTK

RTKLive
1 Dhjetor, 2023

Përfaqësuesje e Kosovës vazhdon përgaditjet për “BoxingOne Championship”

1 min read

FboxK – Federata e boksit e Kosoves dergoi përfaqësuesën e Kosovës në boks në përgaditje në Ferizaj,  para meçit në  Euroligën Evropiane të qujtur “BoxingONE Championiship” kundër ekipit Galanta të Sllovakisë që mbahet me 01.05.2010 në Palestën e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim nga ora 20h. Dueli do të jetë i rëndësisë së madhe, për shkak te pikëve dhe për meçet e radhës që janë në Hungari me 14 dhe 16.05.2010 në Budapest dhe Debrecen.  Synimi është që këtë vit, Kosova të bëhet kampion në këtë ligë. Në këtë ligë marrin pjesë ekipet e Sllovakisë, Hungarisë, Polonisë, Cekisë dhe Kosova. Në pergaditje udhetuan boksierët: Shkelqim Muja 57 kg, Liridon Zeqiri 60 kg, Burim Hasani 64 kg, Milot Shabani 69 kg, Burhan Zeneli 75 kg, Bujar Sejdiu 81 kg, Kristian Dema 91 kg dhe selektori Xhevdet Peci dhe traineri Shefki Bogujevci. Boksieri Kristian Dema do te jetë perforcimi i ekipit nga Shqipëria.

Kosovaboxing.org
27 Prill 2010

 

1 thought on “Përfaqësuesje e Kosovës vazhdon përgaditjet për “BoxingOne Championship”

  1. Kjo oshte nje dobsi e madhe e boxit kosovar!!

    Kush osht Kristian Dema?? aj boxer nuk osht kosovar dhe keto jan gjerat se tregojn me shum per boxin kosovar se ne qfar krize gjindet dhe me Trajnera siq jan Xhevdet Peci i cili ne pregaditje kur te mbahet ato rrin vetem me shishe te rakis ne dore nuk e meritojn me kan ne krye te federates te boxit te Kosoves.
    Me vjen keq gjyna nga trejneri i vjeter i Kosoves Mehmet Haxhani i cili nuk e ka merituar te terhiqet nga posti i Selektorit!!!
    Ai ka ber nje pune te mir ne ket Poste, dhe tash me nuk dote boxojn shum boxer me nivel te lart qe jan kan te gatshe te boxojn per Kosove, por jo ne lrye me Selektorin dhe trejnerin qe jan tash ne detyr!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.