RTK

RTKLive
19 Prill, 2024

Orial Kolaj kundër Dominic Boesel për titullin e kampionit evropian me 13 prill

1 min read

Orial Kolaj (19-5-0, 12 KO) do të sfidon titullin e kampionit evropian (versioni EBU) në kategorinë gjysëm të rënd me 13 prill në Halle të Gjermanisë. Ai përballë do të ketë kampionin aktual, gjermanin Dominic Boesel (28-1-0, 10 KO).

Ky meç do të jetë i një rëndësie të madhe për Kolajn i cili ka rastin të shpallet kampion evropian për herë të parë. Boesel nuk ka treguar ndonjë formë të mirë në vitet e fundit dhe ky rast do të jetë jetik për boksierin tonë.

Dueli i tyre do të zhvillohet me 13 prill në Erdgas Sporthalle në Halle të Gjermanisë.

Kosova Boxing do t`ju sjell për lexuesit tanë një intervistë ekskluzive nga boksieri ynë Orial Kolaj para kësaj përballje.

www.kosovaboxing.org
26 shkurt 2019 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.