RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Matjet Zyrtare nga Brandenburg: Krasniqi 78.7 kg, ndërsa Danso 77.4 kg

1 min read

Krasniqi vs. Danso 2

Foto: Eroll Popova 

Brandenburg, Gjermani, 27 Mars 2014 – Sonte në Brandenburg të Gjermanisë janë mbajtur peshimet zyrtare para ndeshjes së neserme ndërmjet boksierit tonë Robin Haxhi Krasniqi dhe Emmanuel Danso.

Krasniqi doli të jetë 78.7 kg, ndërsa Danso ishte më i lehtë për një kilogramë e 300 gramë, saktë 77.4 kg. 
Krasniqi vs. Danso 1Krasniqi 1Dueli Krasniqi dhe Danso do të filloj nesër nga ora 21:00 dhe do të emitohet drejtpërdrejt në TV RTK, vetëm për rrjetin tokësor.
Fotot na sjell ekskluzivisht nga vendi i ngjarjes për Kosova Boxing, fotoreporteri i njohur Eroll Popova.
Kosovaboxing.org
27 mars 2014 

1 thought on “Matjet Zyrtare nga Brandenburg: Krasniqi 78.7 kg, ndërsa Danso 77.4 kg

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.