RTK

RTKLive
29 Shtator, 2023

Marku pran një sfide të vërtetë

1 min read

Florian Marku vs. Rylan Charlton me 20 shkurt

Kundërshtarin që kishte të boksonte me 17 tetor të vitit të kaluar i është caktuar sërish Florian Markut. Ai do të jetë 26-vjeçari nga Norwichi, Rylan Charlton (6-0-1, 3 KO).
Të dy boksierët janë të pamposhtur. Marku poashtu ka bilanc të mirë prej 7 fitoreve (5 KO) dhe një barazim. Atij në duelin e fundit iu bë padrejtësi e madhe duke e dëmtuar në rezultat të barabartë kundër Jamie Stewart.
Dueli Marku dhe Charlton do të zhvillohet me 20 shkurt në Londër.
www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.