RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Marku fiton me vendim unanim

1 min read

Londër, 20 nëntor 2021 – Florian Marku ka mposhtur sonte franqezin, Jorick Luisetto me vendim unanim pas terë raundeve.

Të tre gjyqëtarët vlerësuan fitoren e boksierit tonë me rezultat të njejtë, 78-75.

Për Markun kjo ishte fitorja e dhjetë në karrierë në njëmbëdhjet meçet e tij në boksin profesionist, dhjetë fitore dhe një barazim. Ndërsa për franqezin, Luisettto kjo ishte humbja e tretë karshi, njëmbëdhjet fitoreve në katërmbëshjet meçe.

www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.