RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Libri i Ngushllimeve për Besim Kabashin

1 min read

Pas vdekjes së kampionit botëror në kick-box, Besim Kabashit, redaksia Kosova Boxing ka pranuar shumë letra ngushëlluese për familjen Kabashi, për adhuruesit e Besimit dhe shumë nga këta adhurues kanë kërkuar që nepërmjet Kosova Boxing t`ju ipet mundësa që të hapim një “Libër të Ngushllimeve” online për të shprehur sinqeritetin e tyre dhe dhimbjet e tyre, që shumë prej tyre e ndajnë me familjen Kabashi. Atëhere Kosova Boxing me shumë dëshirë do t`ju jap rastin të gjithëve atyre që nuk patën rastin, qoftë ata nga Amerika, apo Diaspora e shumë vende tjera,  të përcjellin varrimin, të bëjnë homazhe, apo për të ngushlluar familjen Kabashi.

Dërgoni ngushëllimet e juaja në komente :

Me respekt
Kosova Boxing

34 thoughts on “Libri i Ngushllimeve për Besim Kabashin

 1. Ngushllime Kick-bokserit ton te madh Besim Kabashit dhe familjes se ti dhe gjith shqiptarve dhe juve sajtit te mirnjohur KosovaBoxing.org per
  vdekjen e nje njeriu te madh me vepra te medha qe do te jesh ne Histori edhe pse sje ne mesin ton Veprat do te mbesin pergjithmon ngushllime edhe njeher Allahu e mshiroft Besim Kabashin .

 2. qka me shkru more vlla qe gishtat spo levizin me shkru perkujtim per kete trim qe na ka zbardh ftyren ne mbaare globin ,Me 35 vjet fillon jeta e nuk perfundon, me duket edhe sot e pabesushme , Por besimi shkoi vetem fizikisht nga ne , gjithmone do te jesh ne kujtimet tona , me plot zemer kam shkruar ne faqen time per sukseset e Besimit , kjo eshte pak e veshtire te shkruhet.

  Pershendes gjithe familjen Kabashi i shpreh ngushellimet e mija te perzemerta Zoti i dhashte jete te perjetshme mos u harrofte kure emri BESIM KABASHI ..r

 3. Ngushllime Familjes se Besim Kabashit dhe te gjithe Shqipetareve ne Bote. Kemi humbure nje Patriot te madh.

 4. ngushllime me te sinqerta per familjen kabashi besimi do te mbes ne zemrat tona i paharruar humbem nje legjend te kick boxsit jo vetem per shqipatret po gjidh bota.zoti e preft ne paqe .

 5. ngushllimet me te sinqerta familjes se BESIM KABASHIT si dhe mbar sport dashesve an e mban botes.me vdekjen e BESIMIT jo qe humbi familja e tij birin met dashur por humbi dhe mbar shqiptaria dhe bota mban nje djal,nje sportist qe me sukseset e tij me shpirtin luftarak la gjurm qe ta kujtoj per jet e mot me dekada e me shekuj i gjith historiku i sporteve luftarake posaqerisht kick-box-i.i qoft i leht dheu i kosoves.

 6. nje legjend, nje njeri i mire, nje shqiptar me zemer se na bashkoj. spo muj me besu se ka shku nga na..ngushlime krejtve shqiptarve kudo qe jan dhe families Kabashi nga Istogu ..nje humbje e madhe per ne, ksi njeri ska me pas ma
  R.I.P Besim Kabashi Vllau i shqiptarve pusho ne paqe

 7. Ishe nje idol i rinise Shqiptare,Ishe nje shembull i karakterit te nje sportisti me virtyte dhe me Zemer Luani.Gjithqka qe paragjykoj ne vdekjen tende mendoj se jam ne enderr,kurse Ti enderrat tuaja per te qene ne Zemrat tona i bere realitet.Shumeqka dhe nga shum te tjeret u njohem nga Ti u rritem dhe u popullarizuam si etnitet Shqiptare nga veprat Tuaja.Edhe atehere kur flisje ne intervista Gjermanisht qarte e vereja se ne syte e Tu dhe ne shpirtin tuaj vlonte diqka Shqip.Dhe kur atehere na u dashte me se shumti na the lamtumire.Kjo lamtumire kaq e hershme na tronditi sepse kulmi i seksesit Tuaj ishte neser e pasneser,por veprat tuaja do na bejne krenar qe te patem Ty Besim Kabashi.I lehte qofte dheu i Kosoves.Zoti te meshirofte ne Paqe.

 8. Ngushllimet me te sinqerta familjes se Besim Kabashit dhe gjith sport dashesve ane e mban botes, do te mbetesh gjithmon ne historikun e sportev luftarake me zemer Shqiptari,Allahu e pas mshiru Kampionin Botror Besim Kabashin…

 9. Ngushllime dhe ta qoft dheu i leht. Fjalet jane te teperta per nje kampion si Besim Kabashi, sepse per Besimin flasin veperat e tij qe ka lan pas.

 10. Familart e Besime Kabashit ngushllime nga une.
  ne fjalorin time nuk mundeshe me qite asnji fjale per te shprehe per pose fjale kampijone i po vdeken kurre, BESIM KABASHI

 11. Lexues te nderuar, fansa dhe miq te nderuar, me lejoni ne emrin tim personal, te ndaj dhimbjen se bashku me ju. Besim Kabashi ishte nje shok, dhe nje mik i te gjithve, dhe andaj dhimbje dhe mungesa e tij per ne eshte e pa zavensushme. Dheu i Kosoves qoft i leht per ate Trim dhe Besnik te kombit Shqiptar. Lajmi qe Besim Kabashi u nda nga ne ishte lajmi me i dhimshem dhe me i zi qe morrem per te gjith ne shqiptaret ku do qe gjindemi, andaj pranoni ngushllimet me te sinqerta ju dhe Familja Kabashi.

 12. ngushllime familjes Kabashi nga shum familje shqiptare nga Syedija Geteburg .Ai do te jete gjithmon simbol ne mesin e shqiptarev e kudo qe te jemi .Vdekja e tij shum na befasoj gjith shqiptarev e ane mban botes .

 13. Sporti i Kikboksit e humbi nje sportiste dhe nje kampion te madhe siq ishte Besim Kabashi. Kosova humbi nje ambasador te madhe. Familja Kabashi humbi nje djal te ri dhe shume emancipuar.
  I lehte i qofte dheu i Kosoves Besim Kabashit. Do te jete pergjithmone ne kujtim i madhi Besim Kabashi.
  Nga Tefik Bajrami

 14. Shum rand e perjetova ket lajm per ty o i madhi Besim, po a ka shqiptar qe te zavenson o Besim qoft i leht dheu per ty se sa ke qen ne ring bashk me ty kam boksu me emocione te mia o Besim…Zoti qoft me ty ne gjehnet o BESIM KABASHI.

  Me respekt Besniku Gjilan.

 15. I lehte qofte dheu i Kosoves, familjes Kabashi dhe gjithe adhuruesve te Besimit ngushellimet e mia personale dhe te Klubit te Boksit PRIZRENI nga Prizreni.

 16. Ngushellime familjes se Besim Kabashit, zoti te shperbleft me xhenet, ju keni qen dhe dot mbetesh nje kampion i madh ne mbar boten RESPEKT.

 17. NJE MIKE I MADH, NJE PATRIOT I HEKURT DHE NJE NJERI ME VLERA .. SPORTISTI I PROFESJONIT, NJE BIRI ,, TE ATDHUT ,,, DHE NIP I SKENDERBEUT ,, QE U NDA NGA JETA NE MENYRE TA PA BESUSHME .. DO NGELET LEGJEND SI TATUJA MBI SUPE SI ,, DOREZAT E HEKURTA DHE SI ,,, ZEMER LUAN I ,,, I RINGUT ,, QOFT I LET DHEU I PARVE QE RENDOFT ME PAQE MBI KTE LEGJEND QE NUK DO SHUHET KURR ,,,NGUSHELLIME ME PIKELLLIM MIKU IM .

 18. Nje lajm i zi pas te cilit vjen nje humbje e pa zevendesueshme. U nda nga ne nje kampion i vertete …. VIJNE SHUME RRALLE KAMPIONET E VERTETE….po jeta keshtu e paska dhe pse mezi po e besojme ate qe ka ndodhur. Na ka deshperuar pa mase ky lajm dhe fjalet behen te teperta.
  Te qofte dheu i lehte BESIM KABASHI

 19. nderrim jete i madhi Besim Kabashi, ky rast ishte shum veshtir te besohet per kampionin ton qe nuk ishte e pritur , dhe na ka trondit fort ne zemra tona, as qe nuk mund ti shprehim dhimbjet tona me shkrim a po me fjal se qa ndiejm ne shpirtin ton. Besim Kabashi do te jet gjithmon gjall ne mendjen ton , do frymezohemi per qdo gje qe do te kemi nevoj te i madhi jon Besim Kabaaashi , ngushllime te sinqerta per familjen Kabashi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.