RTK

RTKLive
15 Korrik, 2024

Laureatet e zgjedhur në vite nga Kosova Boxing – (2009 deri 2018)

1 min read

Prishtinë, 11 janar 2019 –Historia e shqiptarëve të ringut shkruhet në vite, ndërsa agjensioni ynë Kosova Boxing që nga themelimi në Nëntor të vitit 2009 vazhdon të përzgjedhë më të mirët. Ne jemi të afërt me të gjithë boksierët dhe kikboksierët, por titujt e më të mirëve e fitojnë vetëm ata që kanë pasur suksese. Ky është viti i 10-të që nga themelimi që Kosova Boxing përzgjedh më të mirët.

Boksierët më të mirë në vite:
2009 – Elvir Muriqi
2010 – Nuri Seferi
2011 – Robin Haxhi Krasniqi
2012 – Robin Haxhi Krasniqi
2013 – Edis Tatli
2014 – Robin Haxhi Krasniqi
2015 – Edis Tatli
2016 – Robin Haxhi Krasniqi
2017 – Ibrahim Balla
2018 – Robin Haxhi Krasniqi

Kikboksierët më të mirë në vite:
2009 – Xhavit Bajrami
2010 – Besim Kabashi
2011 – Shemsi Beqiri
2012 – Shemsi Beqiri
2013 – Dardan Morina
2014 – Shkodran Veseli
2015 – Shkodran Veseli
2016 – Florian Marku
2017 – Elvis Gashi
2018 –

Debutesit më të mirë në boksin profesionist në vite:
2009 – Disarjot Gashi
2010 – Agron Xhilla
2011 – Besar Nimani
2012 – Naim Terbunja
2013 – Ibrahim Balla
2014 – Freskim Povataj
2015 – Xhulio Vrenozi
2016 – Blerim Hajdari
2017 – Faton Vukshinaj
2018 – Reshat Mati

Boksierët më të mirë amator në vite:
2009 – Naim Terbunja
2010 – Donat Avdijaj
2011 – Fatlum Zhuta
2012 – Ibrahim Balla
2013 – Fatlum Zhuta
2014 – Armend Xhoxhaj
2015 – Armend Xhoxhaj
2016 – Xhek Paskali
2017 – Alban Bermeta
2018 – Reshat Mati

www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.