RTK

RTKLive
19 Prill, 2024

Kuçit i ndrrohet kundërshtari

1 min read

Prishtinë, 17 Qershor 2011 – Boksieri ynë Jetmir Kuçi nuk do të boksoj siç ishte parashikuar me kroatin Zoran Cvek me 19 Qershor në Buchs të Zvicrës. Kundërshtari i tij, Cvek është lënduar në një seancë stërvitore dhe do të zavendësohet nga një tjetër kroat, Gordan Glisic. Lajmin e ka bërë të ditur menagjeri i cili ka nën udhëheqje të dy boksierët, Jozo Gabric për Kosovaboxing.org. Glisic ka rekord prej 6 fitore, 12 humbje dhe 2 barazime. Glisic rankohet i 379-ti në botë nga boxrec.com dhe fitorja e radhës e Kuçit do ta përparoj atë edhe më shumë, pasi Kuçi momentalisht radhitet i 229-ti në botë sipar boxrec.com. Në mbrëmjen e 19 Qershorit do të boksoj edhe Sevdail Sherifi kundër Toni Visic.

Kosovaboxing.org
17 Qershor 2011

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.