RTK

RTKLive
13 Qershor, 2024

Krasniqi vs. Abraham me 22 prill?

1 min read

krasniqi-vs-abraham-2Dueli i shumë pritur për gjithë shqiptarët, ai ndërmjet boksierit tonë Robin Haxhi Krasniqit dhe Arthur Abraham mund të ndodh me 22 prill, lajmëron e përditshmja gjermane BILD sot. Sipas BILD-it, tenderin e këtij meçi e ka fituar ekipi i Krasniqit, SES Boxing dhe dueli ka mundësi të zhvillohet në dy qytete, në Magdeburg apo Ludwigsburg.

Shumë shpejt gjithçka do të bëhet zyrtare por për gjithë shqiptarët vendi i ngjarjes do të ishte mirë të zhvillohet në qytetin e republikës së Baden Wuttembergut, në Ludwigsburg, vend i afërt për gjithë shqiptarët që jetojnë në Gjermani, Zvicër, Austri, etj, që të janë në numër më të madh përkrahës për boksierin tonë.

www.kosovaboxing.org
13 janar 2017 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.