RTK

RTKLive
25 Shtator, 2023

Hopkins vs. Murat me 19 Tetor

1 min read

hopkins muratVetëm dy ditë pasi publikuam lajmin se Cleverly kërcnon se do t`a penzionoj amerikanin Hopkins, ky i fundit ka caktuar datën e re të zhvillimit dhe mbrojtjes së titullit. Hopkins dhe zyrtarisht ka caktuar kundërshtarin e ardhshëm, gjermanin Karo Murat. Dueli do të zhvillohet me 19 Tetor në Atlantic City në New Yersy dhe do të jetë i vlefshëm për titullin e kampionit të botës – IBF. 

Meçi Hopkins dhe Murat ishte parashikuar të zhvillohet me 13 Korrik, por për shkak të mos pajisjes me vizë nga Murat, u shty për një datë të re. Nëse çdo gjë shkon sipas parashikimeve, atëhere në pranverën e afërt do të mund të shohim meçin e shumë pritur ndërmjet Hopkins dhe Cleverly.

Kosovaboxing.org
21 Korrik 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.