RTK

RTKLive
1 Mars, 2024

Hodaj nokauton Gogichashvilin

1 min read

Boksieri perspektiv shqiptarë, Mikel Hodaj ka shënuar fitoren e pestë në karrierën e tij si boksier profesionist. Kjo fitore është edhe më e ëmbël pasi për Hodaj vije me nokaut, pasi dihet që katër të parat i kishte fituar me vendim unanim.

19-vjeçari Hodaj (5-0, 1 KO) para pati boksierin me shumë eksperiencë gjeorgjianin, Badri Gogichashvili (7-8-2, 3 KO). Ai në raundin e dytë me një goditje të fortë arriti ta gjuaj në dysheme Gogichashvilin duke përfunduar meçin para kohe.

Hodaj ka debutuar në nëntor të vitit të kaluar dhe deri më tani po shënon rezultate kulminante në Francë. 

Për meçet e radhës të Hodajt do t`ju informojmë.

www.kosovaboxing.org 
29 tetor 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.