RTK

RTKLive
20 Maj, 2024

Gavazi kundër Polyakov me 20 nëntor

1 min read

Ukrainasi Viktor Polyakov do të jetë kundërshtari i radhës i boksierit tonë, Benjamin Gavazi. Dueli do të zhvillohet në Baden-Wurttemberg të Gjermanisë me 20 nentor, ku dueli do të zhvillohet në tetë raunde.

Gavazi (13-1-0, 8 KO) synon fitoren e katërmbëdhjet. Në rrugëtimin e tij, ai ka treguar progres dhe ka fituar titullin e kampionit të Gjermanisë. Tani ka një kundërshtar të denjë, një boksier si Polyakov (13-7-1, 6 KO) i cili ka një bagazh të madh në boksin profesionist dhe është i rrëzikshëm.

Në mbrëmjen e 20 nëntorit po të njejtën ngjarje, priten të paraqiten edhe tre boksier tjerë shqiptarë, Albon Pervizaj, Kastriot Sopa dhe Edison Zani.

www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.