RTK

RTKLive
20 Maj, 2022

Butrint Rama kundër Titusz Szabo me 15 Dhjetor

1 min read

Boksieri ynë perspektiv Butrint Rama do të zhvilloj duelin e radhës me 15 Dhjetor në Karlsruhe të Gjermanisë. Rama 3-0 (2 KO) përball do të ketë boksierin hungarez Titusz Szabo i cili ka rekord prej 4 fitoresh (3 KO) dhe 51 humbje dhe 1 barazim. Ky duel do ti shërbej boksierit tonë që të krijon më shumë përvojë në ringun profesionist.

Rama në të kaluarën ka shënuar suksese të mëdha në kick-box por edhe në boksin amator ka qenë boksier i shquar.

Tre duele, tre fitore tregojnë qartë synimet e tij për të ardhmen. Rama është nën përkujdesje të trajnerit tonë të njohur Agim Krasniqit.

Foto: Kosova Boxing

Kosovaboxing.org
11 Dhjetor 2012

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.