RTK

RTKLive
22 Qershor, 2024

Ardian Krasniqi rikthehet me fitore

1 min read

Kaserne, Bazel, Zvicër, 18 Dhjtor 2010 – Pas një lëndimi që kishte pësuar këtë vit në krahrorin e djathtë dhe operimit që kishte pas, Ardian Krasniqi mbrëmë u rikthye me fitore. Krasniqi 8-0 (5 KO)  për kundërshtar kishte hungarezin Zoltan Ramocsa 1-10-2 (1 KO) ku e mposhti me ndërprerje në raund të katërt. Krasniqi dominoi në tre raundet e para por të katërtin hungarezi u tërhjek. Pas gjashtë muajve pushim kjo fitore ishte mjaft e mirë se ardhur. “Ka qenë një luftë e rëndësishme për mua. Gjithë meçin e kam pas nën kontroll dhe nuk kam rezikuar asgjë, por kam qenë mjaft mirë i përgaditur. Jam përgaditur me trainerin tim Michee Barra dhe jam i kënaqun” deklaroi Krasniqi. Duelin tjetër Krasniqi do të zhvilloj në muajin Shkurt.

Artan Vërbica
19 Dhjetor 2010

2 thoughts on “Ardian Krasniqi rikthehet me fitore

  1. Dear Artan Vëbica
    thank you for add the news, that Arnold “the cobra” Gjergjaj win’s at the same event against Tomasz Zeprzalka from Polen by K.O. Round five. This is the 8 Fight from Arnold by 8 wins and 6 K.O.
    Thank you
    Angelo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.