Jahnasportforum, Mecklenburg-Vorpormmern, Gjermani, 1 tetor 2016 - Vellsiani Nathan Cleverly (30-3, 16 KO) ka arritur sonte të mposht kampionin e rregulltë të botës në versionin WBA, Jurgen Brahmer (48-3, 35 KO) pas vetëm gjashtë raundeve. Gjithçka shkoi në dobi të tij kur Brahmer lëndoi bërrylin dorës së djathtë dhe në ...