RTK

RTKLive
14 Gusht, 2022

Nimani: Rrugën time nuk mund ta ndal askush, as kriminelët

2 min read

besar nimaniDisa ditë më parë boksierin tonë Besar Nimani e kanë qëlluar një grupë mafiozë me revole duke dashur t`ia marrin jetën, por fati ka dashur dhe ai vetëm është plagosur. Arsyeja e gjithë kësaj ka qenë sipas vëllait të Besar Nimanit, Beratit i cili njëherësh kryen punën e menaxherit të tij, arsye “haraqi” të cilin ky grup i ka qitur kusht boksierit tonë. “Nga Besari është kërkuar që ai në duelet e tij të radhës të jap përqindjen e tij dhe poashtu gjithçka rreth dueleve ata do të vendosin dhe do të manipulojnë. Ne e kemi refuzuar” thekson Berati.

Atë ditë Besari, Berati dhe djali i vogël i Beratit dhe një shok i familjes Nimani janë gjetur keq dhe të rrethuar, ndërsa grupi kriminal (turq, serb, sanxhakli) i përbërë nga pesë anëtar kanë qëlluar në Besarin, i cili ka marrur dy plumba, një gjunjin e djathtë dhe një më lartë në këmbën e djathtë. Lëndimet trupore fatmirësisht nuk kanë shkaktuar plagë të rënda, mirëpo Nimani duhet që deri në fund të vitit të gjendet në përkujdesje të mjekëve. 

Për gjithë adhuruesit e tij, Besar Nimani iu drejtohet adhuruesve të tij nepërmjet agjensionit tonë Kosova Boxing: “Dua t`ju falenderoj të gjithëve për përkrahje dhe përkujdesje. Këto ditë kamë marrë shumë telegrame, telefonata nga ju. Unë do të kthehem shumë shpejtë duke vazhduar rrugën time të suksesit duke kërkuar të fitoj titullin e kampionit të botës. Rrugën time nuk mund ta ndal askush, as kriminelat. Prandaj shqetësimet e mija dhe tuajat do ti kurorëzojmë në fitore dhe suksese” ishin fjalët e Besar Nimanit.

Artan Vërbica
2 Shtator 2013

 

15 thoughts on “Nimani: Rrugën time nuk mund ta ndal askush, as kriminelët

 1. Besar Nimani shpresoj qe te kalon sa me shpejt Allahu te forcoft e te jept shendet dhe Besoj se do te kthehesh edhe me i fort qe ti kthehesh endrres per kampiont Bote .
  Flm KosovaBoxing.

 2. Pik se pari uroj qe ti te sherohesh sa me shpejt dhe te jesh i gatshem per ndeshjet e radhes uroj qe edhe ngjarjet e tilla te mos ndjekin ma ke tregue zemer luani atyre te ligve qe veprojn ne kesi menyra njerz pa respekt ndaj tjerve, ata nuk meritojn asgje ne ket bot.Uroj qe familja juaj te mos perjetojn kesi rastesh gjithashtu te uroj sherim te shpejt. Pershendetje nga nje astu te them kojshi MITROVICE.

 3. get well soon buddy – sherimt e shpeit Shqipe e turkit ja **** familien ne goj se ne belgjik en burg jam kan puna e tyne ja kam *** robt ni qytet ne genk turk i kam rreh gojes

 4. ani bash “sanxhaklia” të paska pre ne “besë”. Me mborjt ky Shkavell Turkun me te gjujt ty plumba kur ju me nje femijë jeni kan ne qytet. Ma te zi se shkijet jan edhe keta!

 5. Bes Daj te uroj sherim sa ma te shpejt tregoj armikut se plumbi nuk vret Bes Nimanin edhe endrren e ti nuk mundet kush per te ja shuar , daj per mu je ti Kampionat Bote ti ke meritu Respektin shum te madh ti i tregove gjith Europes se pa ndihmen e askujt ke arrit vetem me punen tende prandaj une besoj ne ty dhe njeher dote degjoj se kampionati i ardhshem do te jet Besar Nimani te pershendes Daj

 6. Besar te uroj dhe te deshiroj sherim sa me te shpejt,e mos ki dert se ju vjen momenti edhe ktyre mut nacia qe kemi me ju q.. Motrat. Scheiss abgefackten turke,und motherfucker serbe,wie sagt mann auf deutsch,serbien muss sterbien,nur ein tode serbe ist ein gute serbe,und fur die sangjakli,was soll ich daruber sagen die wiessen nicht mal ihre abstamung. Turkische arschllocher alle aber wirklich alleeeeee

 7. jo more qfare haraqii kto veq rrena jan
  qysh ja man ky vetit ku mos me vra kishe jam dikushi sja nin kerkujna a je boxer a qka hamamin je njerzit ta hjekin sa ora flamen ! veq tash ti kish met per tjera her,mos mu shit mangup se tjeter her tmasakrojn njerzit

 8. oo more ti gence kush je ti qe i fol kto fjal te poshtra se ky eshte aq trime e car qe as plumi ska qka i bon e ti qita njerz si ti i gjujne njerzit me vlera pas shpines se para sguxon me dal oo mut

 9. O genc e kush je ti si pe hap veq para komjuterit qenefin bre.. ti po lypshe bashk.. prej kahi pe nje ti kta a osht mangup a jo? Far e flliqt..kan desht me ja hup flamen po skan mujt o ..aaa xhelozia e inati i shqiptarve.. kurr nejet skini me arrit sen..saher tkqyr veq tuj kritiku si futbollerat si boksierat si tan veq vetja ju doket i mir..far e flliqt ma..ty genc bashk e nftyr kisha pas qef met pshty..

 10. Besar te deshiroj sherim sa ke te shpejt e qka folin hallku mos ta nin se veq per inati e kan. tu lumt veq vazhdo

 11. O genc kisha pas qef do fjal me ti than po spo mi pranojn komentet qitu po mi fshijn po mos fol veq prej xhelozie e prej inati se ti mas pari ski shanc me njoft besarin e kishe po thom najsend.. edhe me vra kan desht po spaskan mujt 😉

 12. nuk esht qudi nese njeri ndegjon keso komente sipershembull ky genci,qdo rast qe i ka ndodh ndonje shqiptari,mas shumti jan gezu disa shqiptar nuk mund te them te gjith por disa po,se ata i kan pat familjet e perzime me serb,,.
  o ti genc qaj mustafa qe ka qellu bokserin me arm dhe tjer shqiptar aj esht njeri mafioz,aj shet femra dhe i ben me dhun ato qe te punojn per to ne clube te fshefta,aj osht kriminel ka qen i denuar per dhunim ndaj femrave dhe qet haraq se meqato sene jeton aj.
  esht turp per ty te besh kso komente,ti spaske gjak shqiptari.
  kesi shqiptar sikur ti kan tradhtuar gjithmon shqiptaret deri sa dul adem jashari dhe hashim thaqi e shlirun kosoven,qe as tradhtaret smujten mi ndal,ti nese ja ki inati bokserit dili per ball o shka,se shqiptarin e vertet e vret por se tut asnje here

 13. Genc, si pas informatav tuja per qa gjuhet ne njerz qe jan me femije ne Dore?!
  Per ta ditur te Vereten ju kisha perferuar juve dhe tre Gjitha Mediave Shqiptare, qe te hin ne Googel dhe ti Shfletojne te gjitha Informatate qe i kan Shpall Mediat vendes ketu ne Gjermani.
  Besari dhe Familja e ti jan njerz qe ma Para e vret dhe e Masakrone se qe i qet Hataq dhe e Poshtron.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.