RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Keta i revanshohet Wildenhofit

1 min read

Gjetan-KetaDortmund, 6 Korrik 2013 – Pas humbjes së papritur në fund të vitit të kaluar, Gjetan Keta nuk është dorëzuar dhe ka vazhduar duke kërkuar sfida të reja. Ai sonte u paraqitë në parameç të Felix Sturm dhe Predrag Radosevic të cilin shënoi fitore të rëndësishme. Keta iu revanshua gjermanit Florian Wildenhof për humbjen e vitit 2011 duke e mposhtur pas 6 raundeve, ku gjyqëtarët e shpallën fitues me vendim unanim.

Kjo është fitorja e 13-të (11 KO) në karrierë për Gjetan Ketën, karshi tre humbjeve në 16 meçe profesioniste. Ndërsa Wildenhof pësoi humbjen e tretë në karrierë karshi 17 fitoreve (7 KO). 

Kosovaboxing.org
6 Korrik 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.