Mar. Sht 29th, 2020

Grushti i fortë, suksesi i Nimanit

2 min read

Besar Nimani 11Prishtinë, 1 qershor 2014 – Grushtet e forta të Nimanit nuk ka arritur ti përballoj as boksieri me shumë përvojë Mike Miranda, i cili të shtunën mbrëma u gjet në nakaut në raund të parë. Ndërsa “grshtet” e tij, direkti i djathtë dhe e majta e tij në trup, ishin për të satën herë pikë dominuese dhe triumfuese e Nimanit. Jo rastësisht, kjo u dëshmua edhe mbrëmë ku Nimani me goditjet e tij të forta “Body-Shot”, thuajse e fitoi përballjen. Ishte goditja e majtë e Nimanit e cila e solli për herë të parë brazilianin në dysheme, gjyqëtari i numëroi ku Miranda u mundua të balansoj vetën, Besar Nimani 2Besar Nimani 4Besar Nimani 7
Besar Nimani 1por ishte e kotë tentimet e tij sepse Nimani e sulmoi pareshtur duke e goditur dhe ai sërish u gjend në nokdovn. Pas kësaj situate ishte e qartë se Nimani e kishte meçin në dorë dhe nuk do ta le ti ikë nga dora, dhe këtë e përsëriti sërish me goditje të një pas njëshme duke e përmbyllur duelin në favorin e tij. Nimani ishte fitues, ndërsa palestra me përkrahës së tij shqiptar dhe gjerman gurmoi.

Siç e cekëm më herët, Kosova Boxing sjellë me detaje suksesin se si grushtet e tij sollën suksesin e Nimanit. Goditjet e tij në trup “Body-Shot-et” kanë qenë triumfuese edhe ndaj Zoran Cvek me TKO 3 në Pejë me 2012, pastaj  Almin Kovacevic me KO 3 në Bielefeld me 2012, Sandor Micsko me KO 7 në Berlin me 2012, dhe Valentin Stoychev me KO 1 në Prishtinë me 2013. Më parë Nimani me vendim unanim pas 10-raundeve fitoi edhe ndaj boksierit cilësor si Erve Mbongo dhe Emre Altintas me TKO 3.

Nimani tashmë ka bilanc prej 17-fitore (14 KO) në poaq meçe. Ndërsa Miranda pësoi humbjen e pestë, karshi 41 fitoreve (37 KO).

Me këtë triumf Nimani fiton tre tituj në karrierën e tij të profesionistit. Ai më parë fitoi titullin Internacional të Gjermanisë dhe IBF East-West të Evropës në kategorinë gjysëm të mesme. Ndërsa mbrëmë fitoi titullin IBF International i cili do të shpie atë në mesin e TOP-15-të në versionin IBF.

Sukseset e i Nimanit i atribohen edhe vëllait të tij, Beratit, i cili ishte promoter i kësaj ngjarje, ndërsa ky eviniment u vlerësua lartë nga mediumet gjermane.

Artan Vërbica
1 qershor 2014

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24