Hën. Tet 26th, 2020

Zani shënon fitoren e gjashtë në boksin profesionist

1 min read

Maritim Hotel, Magdeburg, Gjermani, 10 tetor 2020 – Talenti shqiptar Edison Zani ka shënuar fitoren e gjashtë në boksin profesionist. Zani (6-0, 3 KO) mposhti çekun Bronislav Kubin (20-26-2, 12 KO) me nokaut teknik në raund të gjashtë.

Zani e filloi mirë meçin duke lexuar dobësit e kundërshtarit në raund të parë, ndërsa në të dytin arriti ta finalizoj me goditje të sakta duke e hedhur Kubinin dy herë në dysheme, deri sa gjyqëtari përfundoi meçin e pabarabartë, në dobi të boksierit tonë.

Zani ka zhvilluar tre meçe që nga korriku i këtij viti kur i liruan masat për zhvillimin e meçeve të boksit. Ai vlerësohet një nga talentët më të mëdhenjë në Gjermani. Karriera e tij ka rritje dhe ai shumë shpejt do të vjen në nivelin e lartë të kategorisë super-velter ku gjithë presin suksesin e tij madhështor.

Kosova Boxing që nga fillimi ka mbështetur Edison Zanin duke besuar në suksesin e tij.

www.kosovaboxing.org
11 tetor 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir medyum medyum medyum Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 trbet Replika Saat viagra sipariş Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24 replika saat cialis sipariş lifta fiyat romabet romabet romabet ligobet ligobet ligobet betitbet merit slot slotbar giriş bettingtispter eczaneden viagra siparişi