RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Vlasov pozitiv me Covid-19, anulohet përballja me Smith Jr

1 min read

Meçi i paraparë të zhvillohet sonte ndërmjet Joe Smith Jr dhe Maxim Vlasov e vlefshme për titullin e kampionit të botës në versionin WBO, është anuluar. Arsyeja është se Vlasov rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe kjo përballje nuk do të mund të realizohet.

Sigurisht që një datë e re do të caktohet nga promoteri Top Rank. Ngjarja do të zhvillohet mirëpo pa meçin kryesor. Në program do të janë disa meçe interesante si ajo ndërmjet Richard Commey (29-3-0, 26 KO) dhe Jackson Martinez (19-1, 7 KO). Poashtu pritet përballje interesante ndermjet Adam Lopez (14-2-0, 6 KO) dhe Jason Sanchez (15-2-0, 8 KO).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.