RTK

RTKLive
28 Janar, 2023

Video: Chisora godet shuplak Klitschkon gjatë matjeve zyrtare

1 min read

Mynih, Gjermani, 17 Shkurt 2012 – Sot në matjet zyrtare në Mynih të Gjermanisë ndodhi një e papritur në matjet zyrtare ku pas peshimeve të dy boksierëve, ndodhi një gjë që din ndonjëherë të ndodh, ku sfiduesi nga Britania e Madhe,  Dereck Chisora goditi shuplak duke poshtëruar Vitali Klitschkon.  Më pastaj ndërhyrën dy taborët e dy boksierëve dhe sigurimi poashtu. Kjo ngjarje do të bën edhe më interesante nesër meçin e tyre, ku sipas asaj që u pa, do të jetë e paparashikueshme. Klitschko doli të jetë 110.5 kg, ndërsa Chisora 109.4 kg. Këtë meç mund të shiqoni në televizonin gjerman RTL nga ora 22:45. Si çdo herë në rolin e analistit do të jetë ikona e boksit tonë Luan Krasniqi.

Albion Blakqori
17 Shkurt 2012

1 thought on “Video: Chisora godet shuplak Klitschkon gjatë matjeve zyrtare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.