Mar. Sht 29th, 2020

Vëllezërit Balla sërish shkëlqejnë në përballjet e tyre

1 min read

Ibrahim BallaFlemington, Victoria, Australi, 25 qershor 2014 – Dy boksierët tanë që veprojnë në Australi, vëllezërit Qamil dhe Ibrahim Balla kanë vazhduar me fitore në kontinentin e largët. Qamili arriti të mbroj titullin e Australisë në kategorinë gjysëm velter, ndërsa Ibrahimi fitoi titullin e shtetit Victoria në kategorinë bantam.

Qamil Balla  7-0-1 (3 KO) para vetës pati kundërshtarin Terry Tzouramanis 12-2-3 (3 KO) të cilin e mposhti me vendim unanim pas 10 raundeve. Kjo ishte mbrojtja e parë e titullit të Australisë nga Balla, i cili titullin vakant e fitoi me 12 shtator të vitit të kaluar kur mposhti Jack Braubecker me vendim unanim. 

Paraqitje të mirë dhe te titulli i parë në karrierën e profesionistit erdhi edhe për Ibrahim Ballën. Balla 5-0 (4 KO) mposhti tajlandezin Thonthai Rajonondh 16-19-0 (4 KO) me nakaut teknik në raund të dytë. Balla me pak duele fitoi titullin e Victoria state në kategorinë bantam.

Suksesi i vëllezërve Balla na gëzon pa masë, pasi suksesi i boksierëve shqiptar po arrinë në çdo kontinent.

Artan Vërbica
26 qershor 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24