Foto: Eroll Popova

jurgen-uldedajBoksieri i talentuar nga Lezha, Jurgen Uldedaj do të zhvilloj meçin e katërt profesionist këtë fundjavë të shtunën në Magdeburg të Gjermanisë. 

Uldedaj (3-0) përballë do ta ketë çekun Ondrej Budera (2-1, 2 KO). Ky meç do të zhvillohet në gjashtë raunde. Meçi i tij është parameç i ish-kampionit botëror, gjermanit Robert Stieglitz dhe franqezit Mehdi Amar e vlefshme për titullin e kampionit evropian në versionin EBU. 

Uldedaj është pjesë e ekipit të njohur gjerman, SES Boxing. 

www.kosovaboxing.org 
11 nëntor 2016