RTK

RTKLive
14 Gusht, 2022

Të shtunden turneu ndërkombëtar “Agim Rashiti” në Gjilan

1 min read

Javë e pasur për adhuruesit e boksit në Kosovë. Të premten do të kemi turneun ndërkombëtar në Ferizaj për nder të ngjarjeve historike në këtë qytet. Ndërsa një ditë më vonë turneu tjetër ndërkombëtar “Agim Rashiti në Gjilan. Edhe në Gjilan do të zgjojë interesim të madh, ndërsa organizator i këtij turneu është FboxK – Federata e Boksit të Kosovës. Në këtë turne marrin pjesë 5 shtete, Maqedonia, Mali i Zi, Shqipëria, Cekia dhe Kosova.

Boksierët që do të marrin pjesë janë :

Maqedonia

56 kg – Atnan Mehmeti
64 kg – Emran Mustafi

Mali i Zi
64 kg –  Dragan Pesiç
91 kg – Marko Radonjiç

Shqipëria
64 kg – Sergjo Sina
75 kg – Alban Bermeta

Kosova

52 kg – Ardian Gashi
57 kg – Visar Rexhepi
56 kg – Fatos Ferizi
56 kg – Xhevahir Bislimi
60 kg – Liridon Zeqiri
64 kg – Durim Thaçi
64 kg – Burim Hasani
75 kg – Burhan Zeneli
81 kg – Egzon Muqolli
81 kg – Kadri Murseli
56 kg – Fatlume Ahmeti (Konkurrenca e femrave)
64 kg – Albulena Gubetini (Konkurrenca e femrave)

Cekia
Nuk i kanë qit emrat, por do të mësohen ditën e shtunde.

Kosovaboxing.org
7 Prill 2011

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.