Krahas dy boksierëve tanë Robin Haxhi Krasniqit dhe Sefer Seferit, paraqitje të mirë në fundjavë patën edhe disa nga boksierët më të mirë shqiptarë që janë në ngritje të karrierës së tyre. Xhuljo Vrenozi (12-2-0, 2 KO) i cili 13-meçet e para në boksin profesionist i zhvilloi në Itali, duelin e ...