Shpetim ShalaKampioni i dyfishtë i Austrisë, Shpetim Shala do të sfidon titullin e vlefshëm “World Boxing Federation Intercontinental”, me 4 Maj në Austri. Shala përball do të ketë çekun me shumë eksperiencë, Tomas Adamek. Ky meç do të jetë mjaft domethënës dhe i mirë se ardhur për boksierin tonë pasi do ti shërbej një përvojë të madhe dhe do ti sjellë titullin e dytë në karrierë dhe do të sjellë më lartë në ranglista botërore.

Çeku Adamek është i njohur për opinionin shqiptar, pasi ka boksuar me Orial Kolaj vitin e kaluar, ku kishte pësuar humbje me nakaut teknik në raund të gjashtë. Shresojmë që edhe Shala të mposht atë me 4 Maj ku do të fitoj titullin WBF.

Shala gjatë këtyre viteve është duke ecur me hapa të sigurtë, ku deri më tani ka shënuar 15 fitore, në poaq meçe. Karriera e tij ka vetëm rritje ndërsa sukseset e tij po shëndritin çdo ditë. Kundërshtari i Shalës, Tomas Adamek deri më tani ka zhvilluar 27 meçe profesioniste ku ka bilanc prej 19 fitore (7 KO), 7 humbje dhe një barazim.

Kosova Boxing realizoj një bisedë me boksierin tonë i cili ndihej mjaft i kënaqur që po i ipet një mundësi e tillë. “Jam i gëzuar që kam marrë këtë mundësi për këtë titull. Do të jap maksimumin për të fituar” theksoi Shala për Kosova Boxing.

Artan Vërbica
26 Mars 2013