Baku, Azerbejxhan, 26 Shtator 2011 – Sot është hedhur shorti për xhiron e parë ku boksierët shqiptar kanë pasur fat që në fillim. I pari që do të boksoj do të jetë Kristian Demaj i cili sonte do të ndeshet me australianin Samm Blyth. Ndërsa pasnesër me 28 Shtator, Xhulio Vrenozi do të boksoj me kamerunasin Smaili Babou dhe poashtu Fatlum Zhuta me grekun Ilias Sevidis. Asmer Bilalli do të boksoj me 29 Shtator, kundër bjellorusit Nuridzinau Muhamed. Pra këto janë përballjet dhe më të rejat nga Azerbejxhani.

Kosovaboxing.org
26 Shtator 2011