RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Sherifi i pafat në debutimin e tij në SHBA

1 min read

sevdail sherifiMadison Square Garden, New York, 20 Prill 2013 – Sevdail Sherifi nuk ka pasur fat në debutimin e tij në ringun amerikan në Madison Square Garden në New York. Sherifi u mposht me ndërprerje në raund të pestë nga amerikani Joshua Harris. Dueli ishte paraparë të zhvillohet në gjashtë raunde, por fatkeqësisht Sherifi u rrëzua në dysheme në raundin e pestë dhe u zgjua shpejtë, por gjyqëtari ndërpreu meçin. Kjo është humbja e dytë në karrierë për Sherifin, karshi 9-të fitore sa ka. Ndërsa Harris realizoi fitoren e 9-të në karrierë, i cili ka edhe 6 humbje dhe një barazim.

kosovaboxing.org
20 Prill 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.