RTK

RTKLive
18 Janar, 2022

Sefer Seferi kundër Angermann me 11 Shkurt

1 min read

Foto: Kosovaboxing.org
Sefer Seferi do të ngjitet në ring javën e ardhshme në Hamburg të Gjermanisë ku përball do të ketë boksierin gjerman, Marko Angermann. Seferi deri më tani ka zhvilluar 14 meçe, ku ka shënuar 14 fitore (13 KO). Kundërshtari i tij Angermann ka rekord prej 8-8-0 (2 KO) dhe shquhet një boksier mjaft i mirë me një përvoj të madhe. Dueli do të zhvillohet në 6 raunde. Seferi vitin e kaluar ka zhvilluar dy meçe duke fituar hungarezin Gabor Zsalek në Gostivar dhe Josip Jalusic në Burgdorf të Zvicrës.  

Kosovaboxing.org
4 Shkurt 2012

1 thought on “Sefer Seferi kundër Angermann me 11 Shkurt

  1. Fitore Seferi Te lumte ty edhe vllait tend per prezantimet qe beni ne ndeshjet e boksit me flamurin e Kombit Shqiptar urime .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.