Mar. Sht 29th, 2020

Qamil Balla mposht tajlandezin Duwangmontree me vendim unanim

1 min read

Qamil Balla 1Melbourn Park, Victoria State, Australi, 13 gusht 2016 – Boksieri ynë me origjinë shqiptare, Qamil Balla (9-0-1, 3 KO) ka mposhtur boksierin nga Tajlanda, Terdchai Duwangmontree (14-5-0, 12 KO) me vendim unanim pas tetë raundeve.

Tre gjyqëtarët vlerësuan fitoren e boksierit tonë me rezultat, 80-72, 80-71 dhe 79-70.

Ky suksesë e sjellë Ballën në pozitën e 129-të në kategorinë e lehtë në Botë. Qamili gjatë karrierës ka fituar dy tituj të çmuar atë të shtetit Victoria dhe titullin e Australisë.

Kosovaboxing.org
13 gusht 2016

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24