Mar. Sht 29th, 2020

Qamil Balla fiton titullin WBA të Oqeanisë

1 min read

Qamil Balla 1Dy vëllezërit shqiptarë që paraqiten në Australi, Qamil dhe Ibrahim Balla po vazhdojnë shkëlqimin e tyre drejt betejave në boksin profesionist. Të dy vëllezërit kanë shënuar fitore të rëndësishme këtë fundjavë duke hapur kapituj të ri me fitore të mëdha. 

Qamil Balla 2Qamil Balla 4Qamil Balla 3Dueli i Qamilit ishte më me peshë, pasi Qamili (11-0-1, 5 KO) dyluftoi për titullin “WBA Oceania”, apo titullin e Oqeanisë në versionin WBA në kategorine e lehte. Përballë kishte boksierin nga Kolimbia, Rudolfo Puento (18-2-3, 14 KO). Ky meç nuk zgjati më shumë se një raund ky Qamili arriti ta nakautoj në raund të parë. Me këtë fitore Qamili ngritet në pozitën e 89-të në boxrec.com në kategorinë e lehtë. 

Në parameç u paraqitë edhe Ibrahimi (11-1-0, 7 KO), i cili përballë pati filipinasin, Vergil Puton (16-8-0, 8 KO). Pas një dueli 10-raundesh, fitues doli të jetë boksieri ynë. Sikur se Qamili, edhe Ibrahimi renditet lartë në renditje. Pas këtij triumfi, ai renditet i 93-ti në kategorinë pendël. 

www.kosovaboxing.org
20 mars 2017

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24